Altra PARADIGM 4.0 – pogromca kilometrów

Tagi:

Przygotowania pod nowy sezon 2019 rozpocząłem w butach Altra Paradigm 4.0. Na pierwszy rzut oka buty wyglądają nieco inaczej niż zwyczajny niczym niewyróżniający się but biegowy. Wszystko za sprawą szerszej budowy w okolicy palców jak i grubszej warstwy pianki na podeszwie. Wszystkie modele Altry charakteryzują się właśnie szerszą budową przy palcach by stopa czuła się komfortowo i aby nie dochodziło do zgniotu palców szczególnie podczas długich wybiegań.

Sama podeszwa oprócz wyróżniającej się konstrukcji zapewnia olbrzymią dawkę amortyzacji. Buty dedykowane są również dla osób, które troszczą się o swoje stawy ze względu na nieco większą masę ciała.

,,Zerowy drop” który wyróżnia modele Altry idealnie komponuje się w Paradigm 4.0 z wysokim poziomem amortyzacji.  Jeśli chcemy poprawić swoją technikę biegu zaczynając od prawidłowego przetaczania stopy i biegania z tzw. śródstopia powinniśmy zacząć od tego modelu. Spora ilość pianki i zerowy drop w Paradigm 4.0 powoduje, że spadek pięty jest praktycznie dla nas nieodczuwalny.

Model na pierwszy rzut oka wydaje się butem ciężkim i topornym natomiast w rzeczywistości jest naprawdę lekki. W rozmiarze 44,5 waży zaledwie 238 g. Pianka świetnie oddaje energię i osobiście mam odczucie jakbym w nich płynął.

Guma pod podeszwą świetnie trzyma się drogi i mokrego asfaltu. Testowałem je również na leśnych błotnistych i kamienistych ścieżkach, gdzie też świetnie sobie poradziły.

Podsumowując – buty na prawdę godne polecenia. Na ten moment biegam w nich trzeci miesiąc i nie wyobrażam sobie wyjść na długie rozbieganie czy szybszy trening w innych butach. Buty wykonane na prawdę solidnie, po tym okresie użytkowania nie widać praktycznie żadnych symptomów zużycia.

Buty do nabycia tutaj https://tricentre.pl/firm-pol-1496999404-ALTRA.html

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Cytaty

Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na trening, prędzej czy później znajdą czas na chorobę.