Kilka słów o butach ALTRA LONE PEAK 4.0

Tagi:

Pierwszy test bucików ALTRA LONE PEAK 4.0 zaliczyłem podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy 2018 na dystansie 34 km w Biegu 7 Dolin. Po wyjęciu z pudełka od razu zwróciła moją uwagę szersza cholewka z podeszwą oraz zerowy spadek między piętą a śródstopiem czyli zerowy drop. Buty mają specjalnie profilowaną wkładkę pod naszą stopę a szeroka podeszwa pod śródstopiem i palcami ma na celu zachowanie komfortu z przodu buta aby nie doszło do gniecenia. Po założeniu buta czuje się na prawdę dużo miękkości ku zaskoczeniu jak na but terenowy.

Ogólnie moja wrażenia po przebiegnięciu 34 km są bardzo pozytywne. Szeroka cholewka i dużo miejsca z przodu na palce spowodowały, że nie mam kolorowych pazurów jak to często bywało w innych butach no i stopa o dziwo nie czuła się zmęczona. Zerowy drop jest dla mnie idealnym rozwiązaniem ponieważ lubię biegać ze śródstopia a buty automatycznie to od nas wymuszają co powoduje większą dynamikę i prawidłowe przetaczanie stopy. Z przodu jest twardy nosek więc nie poczujemy kamieni na palcach. Wrażenie miękkości jakie czujemy po włożeniu stopy do buta towarzyszy nam również podczas biegu.

Bieżnik bardzo dobrze trzyma się podłoża na górskich szlakach a mokre kamienie mu nie straszne. Buty posiadają wystarczającą ilość amortyzacji a podeszwa spokojnie daje radę na kamienistych zbiegach, nie czułem praktycznie w ogóle ostrych i wystających kamieni. Osobiście na ostrych kamienistych zbiegach mam tendencję do potłuczenia pięt a w tych butach nie było o tym mowy.

Buty ALTRA LONE PEAK 4.0 to model pomiędzy butem startowym ( w roz. 46 waży ok. 270) a butem treningowym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Cytaty

Nigdy nie trać cierpliwości. To jest ostatni klucz, który otwiera drzwi.